Nastup u Kalniku

Kulturno-umjetničko društvo je 1.svibnja 2010. gostovalo u Kalniku kod prijateljskog nam KUD-a Kalnik. Druženje članova našeg KUD-a trajalo je tijekom cijelog dana,te smo posjetili i obišli Križevce, crkvu sv. Križa, sv. Marka Križevčanina, te Grkokatoličku katedralu. Direktorica Turističke zajednice grada Križevaca upoznala nas je s njegovim znamenitostima.

Tijekom popodneva obišli smo tvđavu, stari grad u Kalniku, te uživali u lijepom pogledu i prekrasnom danu. Navečer smo nakon paljenja krijesa i "kuburaša" nastupili u programu, te se družili s domaćinima u narodnom veselju koje je potrajalo dugo u noć.