Dječja folkorna skupina

Dječja folklorna skupina osnovana je i započela s radom 2003. god. Prvih nekoliko mjeseci vodile su ih naše članice Nada Korečić i Ljiljana Sigur. Tada nismo imali dovoljno plesnog i pjevnog materijala za njihov uzrastpa smo uvježbavali hrastovačke izvorne pjesme i neke dječje igre. Vježbalo se u staroj neobnovljenoj seoskoj školi uz pomoć radija i kazeta. Kasnije su rad s djecom preuzele naše dvije mlađe članice, Ines Tkalčević i Jasmina Harambašić. Kada je našu tetu Ines životni put odveo u Rijeku na studij medicine, rad s djecom uspješno nastavlja Jasmina Harambašić, te to tako čini već 10 godina. Da bi poboljšali rad naše dječje skupine ulagali smo u  edukaciju njihove voditeljice,stoga je Jasmina pohađajući seminare cijenjenog Gorana Kneževića znatno obogatila svoje znanje o dječjem folkloru koje na najbolji mogući način nastoji prenijeti na djecu.

S puno uloženog truda u njih naprobama svake godine sve više vježbamo i postajemo sve bolji. Naravno, nikada ne zaboravljamo onu činjenicu da su smisao folkolora pjesma i ples, pa je na našim probama uvijek iznimno veselo.

Sada sveukupno brojimo veliki broj nastupa. Najljepši i najupečatljiviji nastupi:

• Hrastovica - Bartolovo 05, 0607, 0809, 10, 11, 12 i 13
  • Dom umirovljenika Petrinja
  • Udruga Kas - Sisak
  • Smotra dječjeg folklora - Kutina
  • Lovrenčevo - Petrinja
  • Dan Pisanica - Hrastovica

Danas u dječjoj skupini imamo 10 članica i 8 članova, a to su:

1. Emma Perković
  2. Tadea Šimunović