KUD Hrastovička gora

Kulturno-umjetničko društvo „Hrastovička gora“ datira još od davne, 1928. godine, a njegov prvi naziv bio je „Pastir“. Pod imenom „Hrastovička gora“ djeluje od 1981. Djelovalo je sve do početka Domovinskog rata, kada prestaje s radom s obzirom na okolnosti da smo protjerani sa svojih ognjišta. Rad društva je ponovo obnovljen u progonstvu 1995. u Sisku, a danas uspješno živi i radi u našoj Hrastovici.

KUD njeguje izvornu folklornu tradiciju našeg mjesta i kraja u kojem živimo. Jedan od naših najvećih problema je što smo zbog ratnih razaranja ostali bez ogromnog narodnog blaga: narodnih nošnji, starih, vrijednih i bogato vezenih svilom.
Naše društvo trenutno ima 20-tak odraslih članova, koji djeluju kroz tamburašku, pjevačku i folklornu skupinu, dječju  skupinu, uglavnom rane školske dobi, pa čak i predškolske, te dječju tamburašku skupinu. Oni su nam ponos i nada da će i u budućnosti biti sačuvan folklor, običaji i tradicija našeg kraja.

Dječja skupina

KUD se odaziva na sve smotre i manifestacije, kako u našoj, tako i drugim županijama.
Društvo je nastupalo na Županijskoj smotri folklora, Prvom susretu povratničkih KUD-ova u Okučanima, Prvoj smotri otočkog  foklora na otoku Pašmanu, Voloderskim jesenima, Đakovačkim vezovma, Vinkovačkim jesenima, te je gostovalo u Njemačkoj i Bosni i Hercegovini.

Dječja skupina na Smotri dječjeg folkora u Kutini, 13.4.2007.